Ako to celé začalo :)

Aby si oblečenie pre svoju postavu našla každá žena

Ahojte, volám sa Anka a vítam vás na mojej stránke! 

 

Rada by som vám predstavila svoju značku HerSize, ktorá je pre mňa osobná. Vznikla z mojej potreby byť kreatívna a realizovať svoje nápady ale tak trošku aj z frustrácie, ktorú som cítila vždy pri nakupovaní oblečenie v bežných obchodoch. Nevedela, a najmä som si nemohla, kúpiť také oblečenie, ktoré sa mi páči.

Nezapadám do veľkostných tabuliek 

Rada nosím košele, košeľové či riflové šaty na gombíky, avšak moja postava nezapadá do tabuliek veľkostí bežných odevných reťazcov. Oproti zvyšku tela mám priveľký hrudník. Ak nájdem oblečenie, ktoré mi sedí cez prsia, tak je mi priveľké v páse, nesedí správne na ramenách a celkovo vidno, že to skrátka nie je kúsok na mňa. Už som bola nešťastná z toho, že vždy, keď chcem vyzerať elegantne, musím nosiť šatku alebo si dať pod košeľu tielko či použiť zatvárací špendlík alebo gumičky, aby sa mi gombíky neotvorili.

Rozhodla som sa naučiť šiť

Vyriešila som to tak, že som sa prihlásila na kurz šitia. Najprv začiatočnícky, potom pre pokročilých, na ktorom sme si ušili kúsok podľa vlastného výberu. Zvolila som si jeden zo svojich obľúbených - košeľové šaty. Vlastnou skúsenosťou som však prišla na to, že kvalitne ušiť košeľu alebo košeľové šaty je pre mňa ako občasnú krajčírku fakt drina. Je potrebná dostatočná príprava, dôraz na detaily, vystrihovanie, žehlenie, podžehľovanie, príprava dierok a prišívanie gombíkov sú samostatná kategória. Týmto vám chcem povedať, že ja sama sa nikdy nebudem pasovať za módnu návrhárku, dizajnérku ani krajčírku. Vyskúšala som si však na svojej ceste za HerSize aj šitie, o to viac si vážim čas, drinu, úsilie a hodiny, ktoré svojej práci všetci tvorcovia odevov venujú.

Nie som v tom sama

Kurz šitia a moje pokusy o vlastné košele sa skončili, problém pokračoval. Keď som sa o svojich ťažkostiach s výberom oblečenia rozprávala s kamarátkami, prišla som na to, že mnohé majú podobný problém s konfekciou v obchodoch, aj keď nemáme rovnaké postavy. Niektoré sú príliš vysoké a tým pádom im sú nohavice a tričká krátke, iné sú zas nízke a veľa vecí im je dlhých. Niektoré majú postavu typu hruška a majú problémy opačného charakteru ako ja.

Tieto rozhovory podnietili môj záujem zistiť čo najviac informácií o každodenných problémoch žien s módou, o ich predstavách, názoroch a videní módneho priemyslu. Pre tento účel som vytvorila otvorený dotazník, ktorý je stále k dispozícii a ak máte chuť, môžete ho vyplniť aj vy a pomôcť mi získavať relevantné informácie

HerSize

Mala som teda problém a nebola som v ňom sama. Začala som zháňať dodávateľov lokálnych kvalitných látok, našla som veľmi šikovnú pani krajčírku na východe Slovenska a pustila sa do prototypov, hádajte čoho? Košele, košeľových šiat a košeľového topu bez rukávov. Postupne rozširujem sortiment produktov, počúvam, čo by ste si želali a ako môžem napredovať.

Musím povedať, že HerSize neprichádza s niečím, čo tu ešte nebolo. Mojím cieľom je vziať to, čo už existuje a pretransformovať to do padnúceho a lichotivého modelu zohľadňujúceho potreby žien a typ ich postavy. Her Size vzniklo z potreby riešiť problémy žien, ktoré majú ťažkosti s nakupovaním bežnej konfekcie. Samozrejme, moje kúsky si môžu obliecť aj ženy, ktoré pasujú do tabuľkových veľkostí. Verím, že vďaka veľkému množstvu veľkostí si u mňa nájde svoj obľúbený kúsok každá z vás.

HerSize som síce vytvorila ja, ale spolu so mnou túto značku reprezentujú moje kamarátky, ktorých podobné problémy ma motivovali k práci. Niektoré sú študentky, iné pracujú či sú na materskej. HerSize zároveň predstavuje aj ich mamy a staré mamy, ktorým dobre padnúce oblečenie dodá prirodzené sebavedomie a radosť.

Budem veľmi rada, ak sa so mnou podelíte o svoje nápady, myšlienky, skúsenosti či problémy s oblečením. Spoločne vieme pomôcť tomu, aby mala každá žena kvalitné lokálne oblečenie, ktoré jej dokonale sedí.