Výroky o slow fashion, móde, obliekaní...

Výroky o slow fashion, móde, obliekaní...

V nedávnom článku sme približovali, čo znamená pojem slow fashion, teda pomalá móda. Tento spôsob, akým zákazníci nahliadajú na materiálne veci, konkrétne na módu sa stáva silnou súčasťou myslenia mnohých ľudí.

„Jednoduchosť je kľúčom k pravej elegancii“. Slow fashion je fenoménom budúcnosti, udržateľného, ekologického štýlu, ktorý namiesto kvantity, dbá na kvalitu.


Jeho jednoduchosť a nadčasovosť vydrží roky. Expertka na udržateľnú módu Alden Wicker tvrdí: „Slow fashion je dômyselne vyrobené vysokokvalitné oblečenie s doplnkami, určené na dlhodobé nosenie.“
A keďže nám stačí mať dobrý základ a vytvoriť si neobmedzené možnosti, „nemusíme si neustále kupovať nové, nemusíme ani nakupovať často. Móda sa mení tak rýchlo a dáva pocit, že nemôžeme držať krok, a to naozaj nemôžeme.“ (The good trade)


„Žijeme v “throwaway” (odhadzujúcej) spoločnosti, ktorá núti módne značky znižovať ceny oblečenia, a teda aj jeho kvalitu”, hovorí Christina Dean, zakladateľka Redress (enviromentálna organizácia pracujúca na znižovaní odpadu v módnom priemysle).
pexels-freestocksorg-291762jpg
„Väčšina ľudí žije viac podľa módy než podľa rozumu“ (Georg Christoph Lichtenberg). Ako povedala ikona AUdrey Hepburne: „krása ženy nie je v premenlivej móde“.


„Nič viac nerobí ženu krajšou ako to, že verí tomu, že je krásna“ (Sophia Loren).
Ženy sa nemusia stále meniť, aby „sadli a zapadli“ do všetkého, čo akékoľvek odvetvie ponúka. Ako predstaviteľky značky HerSize si myslíme, že je čas, aby sa obchody prispôsobovali ženám a ich skutočným mieram, požiadavkám a potrebám, či už ide o oblečenie, kozmetiku alebo iné produkty a služby.
Podľa nás je dôležité cítiť sa v oblečení skvelo. „Čím horšie sa žena cíti, tým lepšie by mala vyzerať. Pretože je nemožné, aby mala žena zlú náladu, keď má na sebe skvelý outfit“ (Coco Chanel).


Vyberajme si dôsledne, aby sme vyzdvihli našu krásu, aby sme sa cítili žensky, aby sme sa cítili ako hviezdy. „Ľudia sa na vás budú pozerať. Zariaďte, aby tá chvíľa stála za to“ (Harry Winston).


„Vo svete plnom trendov, zostaňme klasikou“ (Iman). Podporme lokálny trh, investujme do kvality, rozvíjajme fantáziu, kombinujme to, čo máme, spájajme možno na prvý pohľad nespájateľné a vytvárajme tak jedinečné kúsky. Eliminujme odpad z oblečenia, ktoré nenosíme.


„Móda je estetický zločin. Ona nechce definitívne dobro, definitívne krásno. Vždy chce iba niečo nové“ (Peter Altenberg).


Každá sme originál a verím, že každá má v sebe čo i len kúsok kreativity. Nie je treba mať kvantá oblečenia. Nezabúdajme, aký dopad má odevný priemysel na našu Zem. „Obliecť si oblečenie 50 krát namiesto 5 krát (ako je priemer pri fastfashion) redukuje emisie uhlíka o 400% na položku za rok“. Upcyklujme, recyklujme, dbajme na kvalitu a lokálnu výrobu.
mother-and-daughter-sewing-outdoorsjpgSlow fashion je módnou revolúciou. Chce podporiť kvalitu nad kvantitou, dlhšiu životnosť produktov a udržateľnosť ekosystému i spoločnosti. „Tie najlepšie veci v živote sú zadarmo. Tie druhé najlepšie sú drahé“ (Coco Chanel). Investovať do kvality sa však vyplatí. Nielen pre jednotlivca, ale i pre spoločnosť, a hlavne pre našu planétu.


Rovnako i my v HerSize dbáme na kvalitu nášho oblečenia, ktoré je vyrábané na Slovensku a z lokálnych materiálov. Zároveň sa venujeme a podporujeme myšlienku upcyklácie ako alternatívu k drahším novým produktom. Zároveň tak môžete získať originálny kúsok, ktorý nik mať nebude a dať život niečomu, čo by skončilo pravdepodobne v koši. Takýto pocit stojí za to. :)


A ak si neviete vybrať vzor či farbu, Coco Chanel odkázala: „Najlepšia farba na svete je tá, ktorá vyzerá dobre na vás.“


Autorka: Veronika Vonyiková
Zdroje:
http://evamaystyle.com/citaty-o-mode/page/3/
https://cz.pinterest.com/vendulaf/slow-fashion/
https://www.attelier.sk/slow-fashion-modna-revolucia/
https://citaty-slavnych.sk/citaty-o-mode/

Späť na blog