Materiály, z ktorých pre vás šijeme

Materiály, z ktorých pre vás šijeme

Pre to, aby sme sa v oblečení cítili skvele, je potrebné splniť viacero faktorov - dokonale padnúci strih a veľkosť, vhodná farba, ale rovnako dôležitá je aj látka, z ktorej je kúsok ušitý. Ak máte skúsenosť s umelými textíliami, ktoré sú často nepríjemné na dotyk a nie sú vzdušné, viete oceniť aj ich presný opak - kvalitné prírodné látky. Presne také starostlivo vyberám aj pre vás v HerSize.

Dodávateľ látky z Česka

Na začiatku značky som vedela, že chcem, aby oblečenie, ktoré budem ponúkať, bolo naozaj kvalitné, trvácne, nadčasové a aby sa zároveň príjemne nosilo. Trvalo mi istú dobu, kým som našla dodávateľa látok, ktorý splnil moje požiadavky. Látky, z ktorých šijeme košele aj košeľové šaty, pochádzajú od českej spoločnosti Mileta. Je to jeden z najväčších výrobcov textílií v Európe, ktorý funguje od roku 1949.

Mileta patrí od roku 2007 do skupiny Alok Industries Limited, ktorej hodnoty sú okrem vysokej kvality a zákazníckej spokojnosti aj férovosť, environmentálna udržateľnosť a bezpečné pracovné prostredie.  

Zdravotne bezpečné látky

Samozrejme, všetky vybrané a používané látky spĺňajú medzinárodné kritériá a štandardy, ktoré potvrdzuje OEKO-TEX Standard 100 certifikát. Sú zdravotne nezávadné vo všetkých úrovniach produkcie, pre ľudský organizmus sú bezpečné a neobsahujú ani žiadne škodlivé látky pre životné prostredie. Ak si vyberiete svoj kúsok HerSize, môžete si byť istý, že vaše oblečenie nebude obsahovať chemické látky (napríklad pesticídy či ťažké kovy) ani žiadne konzervačné látky či farbivá. Nemusíte sa tak obávať alergických reakcií.

Aké látky ponúkame?

Keď som už mala vybraného dodávateľa, rovnako dôležité bolo vybrať správne látky. Pretože, aj keď sa to tak môže zdať, nie je bavlna ako bavlna :) Vďaka odlišnému spracovaniu môže byť bavlnená látka zakaždým iná.  

Twill

Biele košele šijeme z bavlneného twillu, ktorý má jednoducho rozpoznateľná väzbu tkaniny a viditeľnú textúru. Na biele košele využívam špeciálne upravený non-iron twill, ktorý je jednoduchý na starostlivosť a nevyžaduje si žehlenie. Po vypraní stačí košeľu poriadne vytriasť a vyrovnať, najlepšie je ju zavesiť na vešiak, nechať usušiť a ráno je pripravená na nosenie. Táto látka odoláva krčeniu aj počas nosenia, čo vás určite poteší.

75200700-b758-49e6-8f79-47785ab2e1c4jpg

Ďalšou látkou, ktorá tiež patrí do kategórie twill, je naša modrá károvaná látka, ktorá sa však pocitovo na bielu látku nepodobá, pretože tento materiál je hrubší a zároveň zjemnený česaním, čím veľmi pripomína flanel.

Popelín

Bavlnený popelín je najpoužívanejším typom látky, ktorý sa používa pre košele. Táto látka je charakteristická svojou jemnosťou, mimoriadnou príjemnosťou na dotyk a zároveň dostatočnou tuhosťou.

Popelín nemá takmer žiadnu štruktúru, je tenký a ľahký, avšak v bielej farbe môže byť aj priehľadný. Popelín je zvyčajne najjemnejší zo všetkých väzieb, vďaka svojej nevýraznej štruktúre ale môže byť náchylnejší na krčenie. V našej ponuke je popelín v prevedení žltých kociek a je zjemnený česaním - ideálny pre tých, ktorí obľubujú mäkké a extra príjemné látky.

Všetky prúžkované látky sú tiež z bavlneného popelínu. Sú veľmi jemné na dotyk a vďaka tmavším prúžkom nepriehľadné, čo ocenia najmä dámy pri košeľových šatách.

P1020593jpg

Dobby

Naše svetlomodré šaty a košele sú vyrobené z bavlny v prevedení Dobby. Niektoré verzie sú veľmi podobné popelínu, čo sa týka hrúbky a hmotnosti. Iné zas môžu byť hrubšie alebo tkané takmer ako twill. Charakteristickým znakom tejto tkaniny sú vtkané vzory a výraznejšia štruktúra.

Látky vo väzbe dobby sú považované za prémiové, až luxusné, pretože často majú vtkaný unikátny vzor. Sú na dotyk veľmi jemne a padavé, čím prirodzene odolávajú krčeniu.

ca02a6cc-a7ee-4d23-aa4a-e30b6431bc59jpg

Upcyklácia starých kúskov

Riflové bundy sú upcyklované nohavice, ktoré už boli nenositeľné. Šitím zo starých a nenosených vecí, ktoré som vyzbierala aj od priateľov a známych, dávame látkam druhú šancu a sú opätovne využívané namiesto toho, aby skončili na smetisku. Rovnako som venovala čas triedeniu šatníka po starých rodičoch, v ktorom som našla množstvo kvalitných a nepoškodených látok a oblečenia súcich na ďalšie využitie a recykláciu.

Pripravujeme mnoho prekvapení z recyklovaných materiálov, starého oblečenia a nevyužitej metráže, ktoré vám budeme postupne predstavovať. V našich kúskoch sa budete cítiť nielen dobre a pohodlne, ale aj malou troškou pomôžete našej planéte.

Akýkoľvek kúsok sa hneď nosí s väčšou radosťou, keď je príjemný na dotyk a cítite sa v ňom sebaisto. Presne takéto oblečenie tvorím v HerSize, objavte moju kolekciu.

Späť na blog